گنجیشکک اشی مشی

حق با همونی که می بره!

                                            

 Oliver دوست چت ی من است که از اولین سالهای ورود به دنیای نت توی ادد لیست یاهو م دارمش. از سالهای سیزده سالگی oliver. برای من همیشه نمونه تصادفی بود از اجتماع اطراف ام یک آدم معمولی با حس وحال های معمولی واکنش های معمولی و حرفهای معمولی! .تازه گی هم نداشت برایم  حرف هایش از آن حرف وحدیث ها ی بود که توی تاکسی بود توی دکان مشهدی روبروی مدرسه مان هم بود .توی چت روم  و دعوت های بزرگ خانوداگی هم بود! برای من  اجتماع شده بود دیگر خصوصیت خاصی  که این  آ دم داشت این بود که همیشه حرفهای گدشته اش را با اتفاقات تازه نقص می کرد! برایم جالب بود  این یک بام وچند هوایش  انگار شخص نبود . رود سیال اجتماع بود 

از قضا همیشه ما توی اتفاقات خاص اجتماعی این هفت وهشت سال زندگیم با هم برخورد می کردیم.و من شاهد تغییرات جالب در نظریات oliverبودم

یادم هست دوره انتخابات بود سال 84 من و oliver هر دوتایمون  رای اولی بودیم. oliver به شدت مخالف شرکت در انتخابات بود .این جمله اش را هم خوب یادم مانده .

گفت من نه به این صندوق اعتقاد دارم نه به برگی که می ندازن توش  .پس رای نمی دم.توهم نباید رای بدی! وقتی من رای ندم تو هم رای ندی  کسرا هم رای نده دیگه کی می خواد رای بده!؟ (این هم مصادق اجتماع بودنش)

البته من رای دادم آن سال .رای که خوب یادم هم نیس به کی داده بودم  آن موقع پانزده سال بود .وبرای همین الان خوب می فهم که پانزده سالها اصلا حق رای نداشته باشند بهتر است!  

جالب بود که همین سال قبل هم اوضاع انتخابات بود که آن لاین شدم  ودیدمش

گفت طرفدار میر حسین شده !حتی تو ستاد هم فعالیت می کنه .حتی خوب یادم هست که آن شب آنطوری که خودش می گفت ماشین ش مورد حمله کماندوهای کاندید رقیب قرار گرفته بود .وهمین طور خون خونش را میخورد..   

به من گفت تو به کی رای میدی"

 گفتم من نمی دم رای

گفت اشتباه می کنی بعد پشیمون می شی ها !

برایم جالب بود گفتم تو چرا رای میدی؟

 گفت چون می خوام یه آدم روشن فکر و خوش تیپ ریس جمهورم بشه.

گفتم حالا که این رای میده حتمان  خیلی ها مثل خودش هم رای میدن دیگه ! اصلا سواد سیاسی هم نداشت  تقریبا می شود گفت مثل خودم بود. البته با این تفاوت که وانمود می کرد که خیلی می داند.

Ooliver عاشق فوتبال هم بود .آن موقع ها جام جهانی طرفدار ایتالیا بود از همان اولش  من هم تازه عاشق پرتقال شده بودم.  فوتبال یکی از سوژه های اساسی اش بود در چت کردن .نا گفته نماند که همین کمی هم که از فوتبال می فهمیدم از او شنیده بودم بیشتر !

امسال شب یکی از بازی های یک چهارم بود که دیدمش :

گفتم طرفدار کدوم تیمی امسال؟

خندید گفت اصلا نمی دونم کدوم تیم ها به یک وچهارم رسیدن

گفتم یعنی اصلا فوتبال ندیدی؟

گفت امشب بازی کیه؟

گفتم آلمان واسپانیا!

گفت ای  اختاپوس ه چی گفته؟

گفتم تو چکار اختاپوس داری تو طرفداری کدوم تیمی؟

گفت من طرفدار حق ام حق ام با اون که می بره!

نمونه تصادفی من از اجتماع  می گه مردم ایران دیگه فوتبالی نیستن . نمونه تصادفی من می گه مردم ایران  دنبال حق ان .حق خوب با همون که می بره

 

تاریخ ارسال: چهارشنبه 23 تیر‌ماه سال 1389 ساعت 08:48 ب.ظ | نویسنده: گن جیش کک | چاپ مطلب 10 نظر